- Aidat ve bağışlarınızı Kastamonu Ziraat Bankası İban No TR400001000151532932985001 nolu hesaba yatırabilirsiniz.
Hanönü Hakkında
Derneğimiz Hakkında
Duyurular

HANÖNÜ ŞEYH ŞABAN-I VELİ CAMİİNE YARDIM T.C. ZİRAAT BANKASI TR58 000 100 170 30000 1975 55 25


- Aidat ve bağışlarınızı   Kastamonu Ziraat Bankası İban No TR400001000151532932985001 nolu hesaba yatırabilirsiniz.


DERNEK ÜYELERİMİZİN DİKKATİNE!
Akaryakıt alışverişlerinizi Olukbaşındaki OPET Ekmekçiler, Taşköprü yolu Hanönü gidişi üstündeki OPET Ekmekciler ve Devrekani yolu Kastamonuya gidiş yönündeki Opetten aldığınız ve derneğimiz adına fiş kestirdiğiniz takdirde, HER ALIŞ VERİŞİNİZDEN BU FİRMALARDAN DERNEĞİMİZE BAĞIŞ GELMEKTEDİR.


Hava Durumu
Kastamonu Hava Durumu
Etkinlik Takvimi
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 4,7151   4,7236
EURO 5,4667   5,4765
       

Özlü Sözler
Bir insana yapılacak en büyük kötülük, ona umut verip sonra hiçbir şey olmamış gibi gitmektir. Friends
Sponsorlarımız
   Resmi büyüt -- Web sitesine git   Resmi büyüt -- Web sitesine gitAnket
Derneğimizin Çalışmalarını Nasıl Buluyorsunuz? 
Sitemizi Tavsiye Ediniz
Sitemizi arkadaşlarınıza tavsiye ederseniz memnun kalırız.
 
  
HEMŞEHRİMİZ KEMAL ÇELİKKAYA PAT PATI GELİN ARABASI YAPTI.
 
 

Kastamonu'nun Saraçlar Mahallesinde ikamet eden Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü personeli Kemal Çelikkaya, yakınlarının vasıtasıyla tanıştığı Azerbaycanlı Nazila Mahsimova ile evlenme kararı aldı.  Azerbaycan'a giderek Azeri gelin Nazila Mahsimova'nın ailesiyle de tanışan damat Kemal Çelikkaya, düğün için onay aldıktan sonra  Türkiye'ye döndü. Düğün hazırlıklarına başlayan damat Kemal Çelikkaya, Azeri gelin Nazila Mahsimova'ya büyük bir sürpriz hazırladı. Çocukluğundan beri çok sevdiği ve köyde sürekli kullandığı tarım aracı patpatı gelin arabası yaptı. Patpat aracını gelin arabası gibi süsleyen Damat Kemal Çelikkaya, ayrıca patpat aracına Türk Bayrağını ve  Azerbaycan Bayrağını da asmayı unutmadı. Patpat aracını gelin arabası olarak gören Azeri gelin Nazila Mahsimova, bir süre şaşkınlığını gizleyemedi. Olayın şokunu atlatan Azeri gelin Nazila Mahsimova, çok sevdiği eşinin ısrarı üzerine patpat aracına binmeye ikna oldu. Gelin arabası gibi süslenen patpat aracıyla  Kastamonu Belediyesi Nikah ve Konferans Salonuna gelen çift, burada kıyılan nikahlarının ardından konvoy eşliğinde evlerine gitmek üzere hareket etti. Şehir merkezinden patpat aracı ilen geçen çifti görenler, şaşkınlıklarını üzerinden attıktan sonra cep telefonlarına sarılarak çiftçi kameraya çekmeye başladı. Bazı vatandaşlar ise, çifte alkış tuttu. Patpat aracının üzerinde çevreye aldırış etmeden evlerine giden gelin ve damat ise, çevredekilere el sallayarak kendilerini cep telefonuna çekenleri selamladılar.

"Çok mutluyum"

Azerbaycanlı olan eşiyle aile yakınları sayesinde tanıştıklarını söyleyen Çevre ve Şehircilik  Kastamonu İl Müdürlüğü personeli damat Kemal Çelikkaya, "Benim küçüklüğünden beri saçımda, başımda, huyumda hiçbir değişiklik olmadı. Ben hep her şeyin orijinalini sevdim. Ben tarım aracı patpatı çok seviyorum. Köye gittiğim zaman patpat aracıyla iş yapmayı seviyorum, bende böyle bir değişiklik olsun diye patpat aracını gelin arabası yaptım" dedi.

Bu yılın Ocak ayında oğlunu evlendirdiğini anlatan damat Çelikkaya, "Oğlum, Ocak ayında evlendi. Aslında patpat aracını gelinim için yapacaktım ama havalar soğuk olduğu için oğlumun gelin arabasını patpat yapamadım. Bende kendime düşündüm. İnşallah erkek torunum dünyaya gelecek. Eğer ömrüm yeterse torunumu da sünnet düğününde patpat aracı ile gezdirmeyi istiyorum" diye konuştu.

Eşinin yakınlarının  Sinop'tan evli olduğunu ifade eden Çelikkaya, "Eşimin evli olan akrabasıyla benim kızım 17 yıllık arkadaşlarmış. Eşimde  Azerbaycan'dan  Türkiye'ye gelmiş. 6 ay falan kalınca bizleri tanıştırdılar. Daha sonra telefonla falan konuşmaya başladık. Ondan sonra oldu, Allah sonumuzu inşallah pişmansız eyler" şeklinde konuştu.

"Azerbaycan'a girişi 1 yıl yasaklandı"

Azerbaycan'da 15 günden fazla kalınca yetkililere bildirmediği için 1 yıl bu ülkeye girişinin yasaklandığını anlatan Çelikkaya, yaşadığı olayı şöyle anlattı: "Nikah yapmak için  Azerbaycan'a gittim.  Azerbaycan'da 15 gün kaldım. Dönüşümde 15 günden fazla kalınca emniyete bildirmek gerekiyormuş. Bende bunu bilmediğimden ötürü 15 günden fazla kaldım.  Türkiye'ye dönerken bana cezam olduğunu söylediler. Bana, sen  Azerbaycan'da 15 günü geçtiğinden ötürü bize bildirmen gerekiyordu dediler.  Azerbaycan'da birçok yeri gezdim, ben böyle bir şeyi bilseydim size haber verirdim, bildirirdim dedim. Ama bilmediğimden dolayı böyle bir şey oldu dedim. Bana 480 manat yani yaklaşık bin TL civarında bir para cezası verdiler. Bende de para yoktu, o yüzden 5 TL ile 20 manat para var, alırsanız bunu alın dedim. O zaman bana  Azerbaycan'a 1 yıl gelemezsiniz dediler. Yani 23 Temmuz 2018'e kadar  Azerbaycan'a girmem yasaklandı. Bende 24 Temmuz 2018'de geleceğim size inat dedim. Böyle bir anımız oldu.  Azerbaycan'da eşimin akrabalarıyla tanıştık. Evlerinde kaldım. Mutluyuz"

"Gelin arabası yapılan patpat, bana sürpriz oldu"

Çok mutlu olduğunu söyleyen Azeri gelin Nazila Mahsimova ise, "İyiyim, mutluyum, çok mutluyum, eşimden razıyım. Ailesine de kendisine de teşekkür ediyorum. Beni mutlu etti, bu gelinliği bana giydirdi. Kendisinden çok razıyım, çok mutluyum. Allah bir yerde mutlu etsin bizi" dedi.

Gelin arabası yapılan patpat aracına şaşkınlığını gizleyemeyen Azeri gelin Mahsimova, "Buda hoş, iyi. Benim de hoşuma gitti. Patpat aracını bilmiyorum, bana sürpriz yaptı" diye konuştu.

Nikahın ardından gelin arabası patpat ile konvoy düzenlediler

Kastamonu Belediyesi Nikah ve Konferans Salonunda gerçekleştirilen nikah töreninde, çiftlerin nikah şahitliklerini Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Oktay Marşap ile Gulkhanda Elmacı yaptı. Çiftlerin nikahını ise Belediye Nikah Memuru  İbrahim Erhan kıydı. Nikah töreninde konuşan Belediye Nikah Memuru  İbrahim Erhan, nikahlarını kıydıkları çiftlerle birlikte  Azerbaycan ve  Türkiye'yi de bir kez daha birleştirmiş olduklarını belirterek, "Burada her iki ülkeyi de temsil etmiş olduk. Allah hayırlı uğurlu etsin" dedi.

Çiftlere evlilik cüzdanını teslim eden Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Oktay Marşap da, "Genç arkadaşlarımıza bir ömür boyu mutluluklar diliyorum. Allah bir yastıkta kocatsın. Kendilerini tebrik ediyorum" diye konuştu.

Nikah töreninin ardından gelin arabası olarak süsledikleri patpat aracına binen gelin ve damat, konvoy eşliğinde şehir içerisinden geçerek evlerine gittiler. Şehir içerisinden geçerken çiftlere, çevredeki vatandaşlar sevgi gösterisinde bulundu. 


Okunma Sayısı: 326Yazdır

 

 DİĞER HABERLER

facebook twitter youtube
Üye Giriş Paneli
E-posta:    
Şifre:        
Şifremi unutum
Başkan'ın MesajıSon Eklenen Video
  ÇANAKKALE ŞİİRİ

  Tüm videolar için tıklayınız.

Köşe Yazıları
Son Ziyaretçi Yorumları
SATILMIŞ AYBER
Sa öncelikle derneğimize başarılar dilerim ilk defa sitenizi ziyaret etme imkanı buldum güzel bir sayfa düzeni var siteyi gezerken mahallelerimiz sayfasını gördüm ama köylerimiz sayfasına raslayamadım köylerimizide aklerseniz iyi olur diye düşündüm ilginize teşekür ederim SATILMIŞ AYBERTüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.

Günlük Gazeteler
Yararlı Linkler
- KASTAMONU DEVLET HASTANESİ
- HANÖNÜ SANAL GEZİNTİ
- NÖBETCİ ECZANE
- Anadolu Ajansı
- Arabanızın Vergi Borcunu Öğrenin
- Kosgeb
- SSK Gün Dökümü
- Ne Zaman Emekli Olurum
- Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müd.
- T.C. Kimlik numaranızı öğrenin
- TRT
Sponsorlarımız
   Resmi büyüt -- Web sitesine git   Resmi büyüt -- Web sitesine gitDosya İndirme Panosu
- Burs Başvuru Formu
- Asgari Geçim İndirim Formu
- Kaza Tespit Tutanağı
- Şifalı Bitkiler Sözlüğü
- İş Sözleşme Örneği
- Yıllık Faaliyet Formu Örneği
- Sağlık Sigortası Tazminat Formu
Ziyaretçi Bilgileri
Bugün: 98
Dün: 172
Toplam: 130713